UZŅEMOT JŪS CIEMOS UN NODROŠINOT JŪSU ATPŪTU, MĒS DALĀMIES AR LABĀKO, KAS MUMS IR UN, KO ESAM IEMĀCĪJUŠIES.

Atrašanās vieta

Varkaļu Osta atrodas Lielupes krastā, Salas pagasta teritorijā, pretī Dzintariem, pavisam netālu no Jūrmalas vēsturiskā un kultūras centra – Majoriem. Braucot ar auto – tikai 15km attālumā no Rīgas robežas, Ventspils šosejas 5.kilometrā, netālu no Varkaļu kanāla, 10km un pusstundas kuģošanas attālumā no Rīgas jūras līča un Buļļupes, kura savieno Lielupi ar Daugavu.

Mūsu izaugsme

Varkaļu osta ir izveidojusies Kazaku ģimenes piekrastes īpašumā, un no laivu steķa vienai laivai izaugusi par laivu piestātni un kempingu. Varkaļu Osta kļuvusi par tikšanās vietu atpūtniekiem, makšķerniekiem, ūdenssportistiem un kuģotājiem. Tā atjaunota vietā, kur senāk bijusi Varkaļu pārceltuve, kura nodrošināja vietējo Salas pagasta iedzīvotāju nokļūšanu uz kūrortpilsētu Jūrmalu.

Veidojot un attīstot Varkaļu Ostu, par patīkamu un iemīļotu atpūtas vietu mūsu viesiem, mēs vadāmies no savas pieredzes un sajūtām, ko paši šeit gūstam. Varkaļu Ostas ģeogrāfiskais novietojums un vēsturiskā attīstība ir izveidojusi pamatvirzienus, kas raksturo to, kas tad ir Varkaļu Osta –
Kempings;
Laivu piestātne;
Laivu noma;
Izbraucieni ar kuģīti.

Ivars Kazaks ar dēlu Jāni ir vieni no Latvijas koka flotes dibinātājiem. Varkaļu Ostā notikuši vairāki Latvijas koka flotes salidojumi, kuri guvuši ne tikai plašu rezonansi un atspoguļojumu presē, bet uz visiem laikiem palikuši to dalībnieku un viesu atmiņās ar savu neatkārtojamo noskaņu un fascinējošo antīko koka kuģošanas līdzekļu šarmu. Ivars Kazaks joprojām ir viens no retajiem, aktīvajiem koka kuģu entuziastiem Latvijā.

Jānis Kazaks, Varkaļu Ostas īpašnieks ir aizrautīgs ūdenssportists. Viens no retajiem Latvijā nodarbojas ar hidrofoilingu, jeb tautas valodā runājot – brauc ar lidslēpi. Tā ir slēpe, ko tāpat kā ūdensslēpes un veikbordu velk motorlaiva, taču uz tās sēž, kā uz krēsla un tā saucamā “darba virsma” ir zemūdens spārni. Kopš 2004. gada Jānis ir regulārs Eiropas hidrofoileru salidojumu un sacensību dalībnieks.
Augstākie sasniegumi:
2008. gadā – 7. vieta Eiropas hidrofoilinga čempionātā. Passau, Vācija.
2016. gadā – 5. vieta Atklātajā Eiropas hidrofoilinga čempionātā. Koblenza, Vācija.

Ko katram no mums nozīmē atrasties pie ūdens?
Kāpēc cilvēks cenšas izrauties no ikdienas ritma dodoties pie ūdens?
Kāpēc savas īpašās un svētku dienas labprāt pavadām pie vai uz ūdens?
Kāpēc brīžos, kad cilvēkam ir slikti, tas mierinājumu meklē pie ūdens?

Ja kādam no Jums vēl nav atbildes uz šiem vai līdzīgiem jautājumiem, tad Varkaļu Osta ir viena no tām vietām, kur savā un īpašā veidā noskaidrot savas attiecības ar ūdeni.

Varkaļu osta skaitļos

0
vietas ieguvējs - Jānis Kazaks. Eiropas atklātajā čempionātā hidrofoilingā, (ūdenssports). 2016.gads. Koblenza, Vācija
0
gadus veca ir vecākā, Varkaļu Ostas īpašumā esošā, koka motorlaiva Aina. To konstruējis slavenais zviedru laivu būvētājs Karls Gustavs Petersens (CGP).
0
dienas Varkaļu Ostas laivu noma atvērta 2017. gadā, kad pateicoties maigajai ziemai, makšķerēšana no laivas bija iespējama no 1. maija līdz pat 1. februārim.
0
viesu apmeklē Varkaļu Ostu katru gadu.

Mēs esam arī
facebook.com

Apmeklē!